Doğalgaz Proje Çizimi

İstanbul doğalgaz projesi binalarda gaz kullanımına başlangıç için atılması gereken ilk adımdır. Ancak İgdaş’ın yetki verdiği sertifikalı firmalar tarafından yapılabilir. İgdaş yetkili firma olmak için en az 1 mühendis, 1 kaynakçı doğalgaz ustası ve 1 iç tesisat ustasının firma içinde istihdam edilmesi ve düzenli aralıklarla bu personellerin eğitimden geçirilmesi gerekmektedir. Sertifikası olan ve ilgili üniversitelerin makine mühendisliği bölümünden mezun mühendis personel, doğalgaz yetkisini aldıktan sonra projelendirme faaliyetlerine başlayabilir.

İgdaş’a abonelik işlemleri yapılmasından sonra sertifikalı bir firma ile anlaşma yapılır daha sonra mühendis dairenize gelip İgdaş işlemlerinin ilk adımı olan çizimi alır ve bilgisayar ortamında hazırlar. Çizim sırasında doğalgaz tesisatının şartnamelere uygun olup olmadığının ve kullanılan malzemenin standardı firma personeli tarafından kontrol edilir. Daire içinde havalandırma, elektrik tesisatı, kombi montajı, cihaz bağlantılarının durumları kontrol edilir. Eksikler var ise bunlar düzeltilerek gaz açma olmadan düzeltmeler yapılır. Proje gönderiminden önce eksiklerin kontrolü tamamlanıp proje İgdaş dijital sistemine gönderilir. İgdaş onay mühendislerinin ekranına düşen proje yetkililerce değerlendirilir. Eksik olan bir durum söz konusu olursa proje reddedilir ve tekrar sertifikalı mühendis tarafından düzeltilerek onaya gönderilir. Eğer projede eksik yok ise proje onayı gerçekleşir.

Ücretsiz Keşif Onaylanma Süreci Hizmet Bölgelerimiz

    İstanbul doğalgaz projesi süreci çizim alınması ile birlikte onaya aynı gün içinde gönderilir. 24 saat içinde proje onayı gerçekleşir. Onay sonrası gaz açma işlemleri müşterinin sözleşmeyi yapma sürecine göre sözleşme sonrası 3-4 gün olarak toplam süreç bir haftayı geçmez.

    Tüm İstanbul Bölgelerine Hizmet Vermekteyiz...

    Sepetinizde ürün bulunmuyor.

    X